Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek, jakie można kupić swojemu dziecku. Dostępne są w różnych wersjach, mogą być plastikowe, drewniane, duże i małe. Można kupować je w różnych kolorach i niezwykle łatwo jest dopasować je do wieku swojego dziecka. O ile dla maluchów o wiele lepiej sprawdzają się klocki duże, tak starsze pociechy na pewno ucieszą się z bardziej skomplikowanych zestawów, takich jak na przykład LEGO. Dlaczego warto kupować swojemu dziecku klocki i jakie są ich zalety?

Dlaczego dzieci powinny układać klocki?

Klocki dla dzieci to zabawa, która wymaga od nich wielkiej kreatywności i wyobraźni. Maluch z dostępnych klocków może stworzyć to, co tylko mu się wymarzy. To może być ogromny zamek z fosą, w którym będzie trzymać inne zabawki. Może to być również duży sklep czy po prostu dom dla wszystkich misiów, a może nawet kilka domów, żeby każda zabawkowa rodzina miała swój oddzielny. Pomysłów na taką zabawę może mieć mnóstwo, dlatego dziecko nie tylko musi na nie wpaść, ale i wyobrazić sobie, jak taka konstrukcja ma wyglądać. Kiedy przechodzi do jej budowania, to bardzo rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, ale i motorykę małą. Budowanie takich konstrukcji to dla małych dzieci nie lada wyzwanie. Nie wszystkie ich ruchy są jeszcze delikatne i precyzyjne, dlatego, aby nie popsuć swojej budowli, będą musiały uważać i dzięki temu bardzo rozwijają u siebie te umiejętności.

Jakie klocki wybrać dla swojego dziecka?

Wybór odpowiednich klocków to klucz do tego, aby zabawa była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. Drobne elementy nie sprawdzą się dla najmłodszych dzieci, bo ryzyko połknięcia ich przez dziecko jest zbyt duże. Na szczęście małe dzieci mogą się bawić klockami dużymi, które są dostosowane do ich wieku i nawet jeśli będą chciały wziąć je do buzi, to nic złego się nie stanie. Starszym dzieciom układanie tak dużych klocków może się szybko znudzić, dlatego warto kupić im takie, które będą zawierały wiele różnorodnych elementów. Dzięki temu zabawa będzie dla nich trudniejsza, ale dzięki temu także ciekawsza. 

klocki dla dzieci